Čínská medicína o poruchách erekce

Žaneta Starzyczná je licencovaný terapeut tradiční čínské medicíny a specialista v kosmetické akupunktuře. Je absolventem tradiční čínské medicíny v institutu TCM, kde studovala čínskou medicínu (akupunktura & čínská fytoterapie).

Žaneta Starzyczná

Žaneta Starzyczná

KOSMETICKÁ AKUPUNKTURA | Salon TWIGGY

Žaneta Starzyczná - certifikovaný terapeut tradiční čínské medicíny

Dlouhá třída 97, 736 01 Havířov - Podlesí, tel.: +420 603 868 872, info@kosmetickaakupunktura.cz, www.kosmetickaakupunktura.cz

Co je to impotence?

Podle teorie tradiční čínské medicíny (TCM), jsou ledviny klíčovým orgánem při plnění sexuální aktivity. Impotence je ve většině případů, charakterizována nedostatečnosti dráhy ledvin. TCM popisuje tento stav velmi poetickým způsobem, že je to způsobeno tím, že "poklesl oheň v bráně života." Ledviny jsou kořenem života a zdrojem, dále - napomáhají růstu a vývoji - umožňují rozmnožování (vajíčko, sperma) - jsou původem lidského organizmu - ledviny uchovávají esenci Jing.

Esence Jing, která nám byla dána do vínku, ta o kterou jsme se nepřičinili. V ledvinách se uchovává to, co zdědíme po předcích. Yin a Yang ledvin mají stejný původ. Za života ledviny uchovávají esenci Jing, jsou jako truhlička na poklad. Esence rozhoduje o tom, jak si budeme žít, a kolik si toho ještě můžeme dovolit. Žít, tak radši trochu uložit než trochu vybrat. Vždy dostaneme něco do vínku od rodičů darem. To je jakási esence před narozením. Protože se narodíme už do těla, jako hmota, a nejjemnější součástí té hmoty je ta esence, kterou má dítě, aby vůbec mohlo žít. Co kdyby se dostalo do energetického nedostatku? To naše tělo velmi dobře zná, kdy pravidelně nejíme, nesportujeme a neodpočíváme, tak to právě bereme z té esence. No a každý den je celá životospráva správná podle čínského pohledu: žijme tak, abychom si spíš trošku uložili, než abychom si víc vybrali. Když se to tak bude dít, když budeme tvořit lehký přebytek, který si uložíme do ledvin, tak budeme žít dlouze a radostně. Když každý den utratíme trochu víc, než vyděláme, tak bude ubývat naše ledvinová esence a rychle zestárneme. Klasická čínská lékařská kniha Huang Di Neijing poukazuje na to, že "Qi ledvin je základní materiál, na kterém lidské tělo roste, vyvíjí se a reprodukuje. Charakterizuje cykly ženské a mužské, kdy ženský trvá vždy 7 let a mužský 8 let, proto i známá teorie, že kluci jsou zejména na základní škole vývojově pozadu. Popíšeme osmiletý cyklus muže s ledvinovou esencí.

Muž:

Když chlapec dovrší 8 rok, Qi jeho ledvin začíná nabírat na síle, vyměňují se mu mléčné zuby a zhoustnou mu vlasy Když má 2 x 8 let, Qi ledvin je mocná, probouzí se v něm Tian Gui, plodivá síla u chlapce překypuje a může se vyronit ven. Jestliže se spojí v Yin a Yang může zplodit dítě.

  • 24 let - Qi ledvin je silná a vyrovnaná, šlachy a kosti jsou silné, proto dorůstají zuby moudrosti. Počet zubů se stává úplným.
  • 32 let - šlachy a kosti jsou mocné, svalstvo je pevné a plné
  • 40 let – Qi ledvin slábne, vlasy začínají vypadávat a zuby vysychat
  • 48 let - Yang Qi nahoře slábne a ubývá, tvář se vrásčí a vlasy protkávají šediny
  • 56 let – Qi slábne, šlachy už nejsou pružné
  • 64 let - Qi ledvin slábne, je stále slabší až zmizí sexuální funkce a reprodukční schopnosti

TCM klasifikuje ledviny do dvou částí: Yin ledvin - to je jeho struktura, hmota, včetně jeho podstaty života a Yang ledvin - jeho funkce a teplo. Podstata života je uložena v ledvinách a Qi ledvin je produkován ledvinami je podstatou života.

Co je příčinou impotence?

Existuje mnoho příčin impotence, jako je stres, přepracování, úzkost, sex, nedostatečnost dráhy ledvin, nevhodná strava atd. Nedostatečnost Yangu ledvin - Příznaky: impotence, závratě, hučení v uších, bolest v bedrech a kolenou, časté močení a noční močení, studené končetiny, otoky nohou, zbytnění prostaty.

Nedostatečnost Yinu ledvin - Příznaky: Impotence, podrážděnost, noční pocení, bolesti zad, závratě, hučení v uších, četné erotické sny, u mužů s polucí, zvýšená sexuální touha - předčasná ejakulace

Co může udělat TCM proti impotenci?

Královnou léčby je čínská fytoterapie. Oproti našim bylinkám například mátě či meduňce, přesně víme, která bylinka co umí. Do které dráhy vstupuje, jakou má povahu, tzn, jestli je v těle chlad vybereme bylinu, která má teplou povahu a budeme tělo zahřívat. Přípravek Ardorin je přírodním afrodisiakem, který je odzkoušen, našimi předky. Všechny byliny v Ardorinu jsou silné Yangové tonika, které zvyšuji cirkulaci v cévách, prodlužují život a zlepšují sexuální výdrž. Akupunktura je také velmi účinná při léčbě impotence.